Ana Sayfa Müşteri Hizmetleri Kurumsal Yeni Üyelik Sıkça Sorulan Sorular İletişim
Beyaz Eşya LCD - LED Televizyon Tüketici Elektroniği Ankastre Klima Elektrikli Süpürgeler Küçük Ev Aletleri Isıtma Sistemleri Bilgisayar Sony
Ürün Grupları
E-Posta Listesi

arçelik'ten HABERLER

13.03.2009 16:42:00
Yeni Orbital En Verimli BuzdolabıArçelik Yeni Siyah Orbital Buzdolabına, “En Verimli Ürün” Ödülü

Arçelik A.Ş, kendi sınıfında dünyanın en az elektrik enerjisi tüketen, ilk A++ No Frost buzdolabı “Yeni Siyah Orbital” ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje yarışmasında,  "En Verimli Ürün" ödülünü aldı .

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından, 2008 yılında  9.su düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje (SENVER-9)  yarışmasında,  Arçelik Yeni Siyah Orbital 5088 NF buzdolabı, "En Verimli Ürün" kategorisinde ödül almaya hak kazandı.
 
"Yeni Siyah Orbital 5088 NF" buzdolabına  “En Verimli Ürün” ödülü , 15 Ocak 2009 tarihinde WOW Convention Centre'da düzenlenen 1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu’nda verildi. Arçelik A.Ş, geçen yıl aynı yarışmada “yeni kompresörü” ile de ödül almıştı.
 
Yarışma kapsamında, Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP) sınıfında toplam 14 endüstriyel işletmeye ait 35 proje, Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET) sınıfında toplam 17 endüstriyel işletmenin enerji yoğunlukları ve Enerji Verimli Ürün (EVÜ) sınıfına başvuran toplam 2 endüstriyel işletmenin ürünleri değerlendirildi.

 Kendi sınıfında,  A++ enerji performansıyla dünyada bir ilk... 

 
Arçelik “Yeni Siyah Orbital” A++ enerji sınıfında üretiliyor. Bu anlamda, “Tropikal” olarak adlandırılan ürün kategorisinde, kendi sınıfında dünyanın ilk A++ No Frost buzdolabı olma özelliğini taşıyor. Aynı hacimdeki mevcut A sınıfı No-Frost ürünlerin yarısı kadar enerji harcayan “Yeni Siyah Orbital” , bu buzdolaplarının 1 yılda harcadığı enerji ile 2 yıl boyunca çalışabiliyor. Kendi sınıfındaki "A" enerji sınıfı bir ürüne göre %54 daha az enerji tüketimi olan Arçelik “Yeni Siyah Orbital” ,  34W'lık bir ampül kadar enerji harcıyor.
 
Lisans kullanmadan, yenilikçi teknoloji ve kaliteli ürünler geliştirebilme gücü sayesinde bugün standartları takip eden değil, standartları oluşturan bir şirket konumuna ulaşan Arçelik A.Ş.’nin, Türkiye’nin en yaratıcı ve seçkin mühendislerinden oluşan Ar-Ge ekibi tarafından Eskişehir Buzdolabı İşletmesi’nde üretilen “Yeni Siyah Orbital”’in tasarımında, Arçelik’e ait olan 6 adet patent uygulandı ve enerji tasarrufunda en son gelinen nokta olan A+ seviyesinin de üstüne çıkan performans yakalandı.
 

Estetik ve tasarımın eşsiz buluşması

 
Arçelik “Yeni Siyah Orbital”, şık tasarımı ve siyah rengiyle beyaz eşya ürün kategorisinde sıradışı bir ürün. “Cam kapı ve alüminyum kapı sapı" ile göz dolduran ürünün tüketicilere sunduğu en önemli özelliklerden bazıları dokunmatik displayli elektronik kontrol (full elektronik), ince profilli sızdırmaz geniş gövde cam rafları, büyük hacimli sebzelikleri, sıfır derece bölmeleri, dondurucu bölümde beyaz ışık ile aydınlatma ve soğutucu bölmede iki yandan beyaz ışık ile homojen aydınlatma olarak sıralanabilir.
Arçelik “Yeni Siyah Orbital” in sahip olduğu “Dokunmatik (Touch button) Elektronik Display”, Touch-button beyaz display ve full elektronik (dondurucu bölme ve soğutucu bölmenin ayrı ayrı ayarlanabilmesi) özelliklerinin yanı sıra, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran, ekonomik kullanım: “Ecofuzzy” fonksiyonu, (buzdolaplarının az kullanıldığı veya kullanılmadığı zamanların otomatik olarak algılanarak bu durumlarda enerji tasarrufu sağlayacak akıllı kontrol yöntemlerinin uygulanması), Hızlı Dondurma ve Hızlı Soğutma fonksiyonları, Tuş Kilidi, Yüksek Sıcaklık Uyarısı, Arıza İkazları, Kapı Açık Alarmı, buzdolabının sağladığı nemlendirme fonksiyonu ve aktif hijyen gibi pek çok özelliği de bir arada sunuyor.
 
Arçelik “Yeni Siyah Orbital”, daha derin olan kabini ile  müşteriye 540 Litre hacim sunmaktadır.  Yeni No-Frost soğutma sisteminin sunduğu doğal nemlendirme sayesinde yiyecekler daha uzun süre saklanabilmektedir.“Yeni Siyah Orbital”’in sunduğu üstün teknolojik yeniliklerin arasında sessizlik de bulunuyor. Mevcut No-Frost buzdolaplarında 43 dBA seviyelerinde olan ses düzeyi, “Yeni Siyah Orbital” de 40 dBA’ya düşürülerek,  kullanıcılar için önemli bir konfor özelliği sunuluyor.  Üstün özellikleri olan üründe çevreci bir soğutkan gaz olan R600a kullanımı da göze çarpıyor.

Diğer Haber Başlıkları

 Ocak 2010 Kredi Kartı Uygulamamız
 Soğutma Sanatı ArtCool Frame Klima Serisi
 Arçelik 100hz LCD ile Daha Net Görüntüler
 Fatura Canavarına Etkin Çözüm INVERTER Klimada
 Grundig Amerikadan Tasarım Ödülü Aldı
Anket
Sitemizde Hangi Kartın Geçerli Olmasını İstersiniz?
Maximum
Advantage
Cardfinans
Asya Card
arçelik'ten HABERLER
Tüm Haberler
En Çok Satan Ürünler
ARÇELİK 6355 YP 1800 WATT ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE
ARÇELİK K 3200 TELVE TÜRK KAHVE MAKİNESİ
ARÇELİK K 2705 EKMEK YAPMAK MAKİNESİ
ARÇELİK K 3190 TELVE TÜRK KAHVE MAKİNESİ
ARÇELİK K 2715 ÇİFT HAZNELİ EKMEK YAPMA MAKİNASI
ARÇELİK 6230 HT 3 PROGRAMLI A SINIFI BULAŞIK MAKİNESİ
ARÇELİK MD 564 IZGARALI MİKRODALGA FIRIN
ARÇELİK 2770 KT 7 KG YOĞUNLAŞTIRMALI ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNESİ
ARÇELİK K 3282 IM INOX ÇAY TİRYAKİ ÇAY MAKİNASİ
ARÇELİK 3285 P SEMAVER
ARÇELİK 565 S MİRODALGA FIRIN
ARÇELİK 70110 - 70111 CK 7.000 BTU A SINIFI KİLMA
Üyelik İşlemleri
Yeni Üyelik
Üye Girişi
Şifre Hatırlatma
Sipariş İşlemleri
Sipariş İzleme
Sipariş Yardım Formu
Ödeme Bildirim Formu
Alışveriş İşlemleri
Alışveriş Sepeti
Alışveriş Listesi
Alarm Listesi
Ana Sayfa
Müşteri Hizmetleri
Hesap Numaraları
İletişim
Bu sitede HemenAl E-Ticaret Yazılımı kullanılmaktadır.